Biblioteka "Koronka"

Filia Nr 1

 

W dniach:

01.12 (piątek) 2023 r.
05.12 (wtorek) 2023 r.

Filia Nr 1 będzie otwarta w godz. 8:00 – 16:00

Dane kontaktowe:

Filia Nr 1

Adres: Rynek 1, Ratusz IIp.

Kierownik: Barbara Bobowska

Telefon: 71 30-10-740

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 
Wtorek: 
Czwartek: 
Piątek:
Sobota: 

10:00 – 18:00
10:00 – 18:00
10:00 – 18:00
10:00 – 18:00
08:00 – 14:00

Filia nr 1 oferuje czytelnikom lektury do szkół średnich, literaturę piękną, duży wybór książek popularnonaukowych z różnych dziedzin wiedzy. Posiadamy duży zbiór płyt winylowych do odsłuchu na miejscu.

Oferta dla osób niewidomych i słabowidzących

Biblioteka „Koronka”  przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem projektu jest wsparcie osób niewidomych w dostępie do nowości wydawniczych literatury polskiej i światowej, nagranej i zinterpretowanej przez znakomitych lektorów i aktorów. W ramach tego projektu Filia Nr 1 otrzymała nieodpłatnie – na podstawie umowy użyczenia – 2 nowoczesne urządzenia do odtwarzania książki cyfrowej – „Czytak PLUS” oraz bezpłatnie książki  nagrane w najnowszym zakodowanym standardzie cyfrowym, przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących

Obecnie dysponujemy 10 urządzeniami do odtwarzania książki cyfrowej, potocznie zwanymi „czytakami”. Czytak to prosty w obsłudze, przenośny, wyposażony w głośnik i doskonale wyczuwalną klawiaturę odtwarzacz, który przeznaczony jest dla osób z dysfunkcją narządu wzroku.

Wszystkie osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku mogą  wypożyczyć do domu odtwarzacz na zasadach określonych w regulaminie (patrz link). Osoby posiadające własne urządzenie  mogą przynieść kartę pamięci Czytaka, na którą zostaną nagrane wybrane pozycje.

Zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące osobiście bądź za pośrednictwem opiekunów do korzystania z naszej oferty.

Wykazy tytułów książki mówionej:

Książki na urządzenie „Czytak” (alfabetycznie według autorów): wykaz książek

Książki na urządzenie „Czytak” (alfabetycznie według tytułów): wykaz książek

Książki na urządzenie „Czytak” (według numerów katalogowych): wykaz książek

Książka mówiona na płytach CD: cd.pdf