Narodowe Czytanie 2024: Juliusz Słowacki – „Kordian”

Biblioteka „Koronka” po raz kolejny włączyła się w „Narodowe Czytanie”. Była to 13. odsłona akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą był „Kordian” Juliusza Słowackiego. Przy sprzyjającej pogodzie na oławskim rynku zaproszeni goście oraz pracownicy biblioteki przeczytali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego. Wśród czytających znaleźli się przedstawiciele samorządu, oławskich instytucji oraz przyjaciele biblioteki: Zbigniew Szwarc, Andrzej Mikoda, Marek Rokicki, Tomasz Rożniatowski, Józef Marszałek, Jacek Pilawa, Anna Bień, Dorota Kamińska oraz Michał Czerniak.

Bardzo dziękujemy wszystkim lektorom oraz gościom za uczestnictwo w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez naszą bibliotekę.