Wspaniałe wieści! Nasza biblioteka na podium finalistów w konkursie „Klimat na dobrą książkę”!

Wyniki ogłoszono 6 maja. W konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg brało udział łącznie 70 bibliotek z całej Polski!

Cele konkursu to:

• przeprowadzenie zajęć dla dzieci z wykorzystaniem książki otrzymanej od Organizatorów;
  • zachęcenie dzieci do refleksji nad wyzwaniami dla natury i klimatu;
  • promowanie wśród dzieci postawy odpowiedzialności i empatii wobec przyrody;
  • wprowadzenie nowoczesnych form pracy z książką.

To ogromne wyróżnienie dla całego naszego zespołu, który pracował naprawdę ciężko, aby stworzyć inspirujące wydarzenia i zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za ich zaangażowanie i entuzjazm, a wychowawcom klas za wsparcie i doping.

Wyniki konkursu i relację z naszych działań można oglądać tutaj:

Zapraszamy wszystkich do dalszego odkrywania magicznego świata książek w naszej bibliotece!