Spacer „Z Sobieskimi przez Oławę”

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” Biblioteka „Koronka” przygotowała trzy wydarzenia pod wspólnym tytułem „Z Sobieskimi przez Oławę”.

W sobotę 16.09. o godz. 15.00 pod pałacem Luizy rozpoczął się spacer prowadzony przez pasjonata lokalnej historii, autora cyklu wykładów pt. „Oława nieoczywista” – Grzegorza Seredyńskiego. Autor podczas poszukiwań w archiwach natrafił na bardzo ciekawe dokumenty, które zmieniają naszą dotychczasową wiedzę o mieście. Przed  uczestnikami spaceru pan Grzegorz odkrył nieznane i niekiedy zaskakujące fakty związane z najważniejszymi oławskimi zabytkami. Pogoda w tym dniu była piękna i chętnych do wspólnego spaceru po mieście przyszło sporo.