Narodowe Czytanie 2023 – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Biblioteka „Koronka” jak co roku włączyła się w Narodowe Czytanie. W słoneczne sobotnie południe wybrane fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej prezentowali publiczności zaproszeni goście. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele różnych oławskich instytucji, ale również artyści i przyjaciele biblioteki: Lucyna Seredyńska, Dorota Kamińska, Jolanta Szewczyk, Tomasz Frischmann, Jolanta Malanowska, Michał Czerniak, Ewa Romańczuk, Grażyna Notz, Ewa Dzierżanowska, Dorota Miszczak, Maria Sokołowska, Barbara Truszkiewicz, Iwona Lewandowska, Bożena Potoczny, Marta Możejko i Anna Ślipko.

Równolegle z czytaniem odbywał się bookcrossing oraz Koło Fortuny.

Idea bookcrossingu – czyli nieodpłatnego przekazywania książek metodą „podaj dalej” – opiera się na założeniu, że książki powinny krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć czyli po prostu być czytane. Każdy z obecnych podczas Narodowego Czytania na oławskim Rynku mógł wybrać sobie książkę z bardzo zróżnicowanej propozycji.

W bibliotecznym Kole Fortuny nie trzeba było odgadywać hasła. Każde zakręcenie kołem przynosiło wygraną w postaci książki, audiobooka lub słodkiego upominku.

Ponadto każda osoba, która przyniosła na sobotnie wydarzenie swoje prywatne egzemplarze książek Elizy Orzeszkowej, otrzymała pamiątkową pieczęć Narodowego Czytania 2023.

Bardzo dziękujemy wszystkim lektorom oraz gościom za uczestnictwo w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez naszą bibliotekę.