Spotkanie z Agnieszką Tyszką – XV edycja „Z książką na walizkach”: „Polska na szóstkę!”

Biblioteka „Koronka” po raz kolejny wzięła udział w imprezie czytelniczej Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. Organizowana od lat akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna – XV edycja nosi hasło „Polska na szóstkę!”

W ramach akcji 7 czerwca w Oddziale Dziecięcym odbyło się spotkanie z Agnieszką Tyszką – wielokrotnie nagradzaną autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży. Pani Agnieszce towarzyszyła Pani Iwona Pakuła – redaktor naczelna wydawnictwa Akapit Press.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IVa, IVb, Ib i IIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się wakacje. Dzieci chętnie podawały swoje skojarzenia związane z wakacjami, które były zapisywane na tablicy a następnie wspólnie z autorką dzieci starały się stworzyć rymowanki zawierające zapisane słowa. Pisarka opowiadała dzieciom o swojej pracy i książkach – szczególnie tych związanych z wakacjami oraz razem z dziećmi szukała pomysłów skąd pisarz może czerpać inspiracje do tworzenia nowych tekstów.

W czasie spotkania młodzi słuchacze chętnie zadawali autorce pytania. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie a na zakończenie zaśpiewały pisarce wesołą piosenkę o książce.

Po spotkaniu nadszedł czas na autografy, które pisarka składała w nowo zakupionych przez dzieci książkach i otrzymanych zakładkach.