Biblioteka "Koronka"

Dzień Dziecka 2024

Za nami kolejna edycja największej oławskiej imprezy dla dzieci, która odbyła się 1 czerwca na stadionie OCKF w Oławie. Tematem przewodnim wydarzenia były „Oławskie Baśnie i Legendy”, a cała stadionowa hala przemieniła się w magiczny świat pełen niezwykłych postaci i historii. Nasi bibliotekarze, przebrani za postacie z lokalnych legend, przygotowali wiele atrakcji. Dzieci miały okazję spotkać „twarzą w twarz” bohaterów tych opowieści. Wspólnie z piękną Katarzyną i królem Odry – Viadrusem dzieci mogły zagrać w koło fortuny i odgadnąć z jakiego oławskiego podania pochodzą konkretne postaci, miejsca i symbole. To zadanie wcale nie było łatwe, więc wzbudziło wiele emocji.

Legendarny Oławski Kogut i Mieszczka zaprosili do układania Ratuszowych Mega Puzzli, co okazało się świetną zabawą rozwijającą zdolności manualne i logiczne. Dwórka i księżna Luiza nauczyły naszych małych gości gry w Oławskie Symbole typu Dobble, co również spotkało się z entuzjazmem uczestników imprezy.

Nie zabrakło również łowienia rybek z flisakiem i rybakiem znanymi z „Legendy o diabelskim moście”. Ta aktywność dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i pozwoliła na chwilę skupienia i wytchnienia od zabaw na dmuchańcach.

Oławski Król i Śmierć, znani z „Legendy o kamiennym stole i grze karcianej”, zaprosili najmłodszych do gry w Karty Memo, która wcale straszna nie była, za to okazała się świetnym ćwiczeniem pamięciowym.

Cała impreza była wyjątkowa i magiczna, a dzieci – zachwycone możliwością odkrywania świata oławskich baśni i legend. Bardzo cieszymy się, że impreza tak wspaniale się udała i że mogliśmy wraz z Centrum Sztuki w Oławie i Oławskim Centrum Kultury Fizycznej dostarczyć tyle radości naszym najmłodszym Oławianom. Dziękujemy panu Bronisławowi Paszyńskiemu za ufundowanie słodkości dla najmłodszych, a dzieciom i ich opiekunom za fantastyczną zabawę.