Majowe spotkanie klubu

rozpoczął Grzegorz Seredyński wykładem „Fotograficzne silesiana oławskie”. Mówił o fotografiach wykonanych w przedwojennej Oławie, które obecnie znajdują się w Instytucie Herdera w Marburgu. Negatywy są w posiadaniu Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. W piątkowe popołudnie mieliśmy nieopisaną przyjemność obejrzenia kilkudziesięciu zdjęć z tej kolekcji – całość liczy ok. 200. Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem cyfrowych kopii tych fotografii.

Lesław Mazur opowiedział o fragmencie ul. 3 Maja od okolic ul. Kasprowicza do ul. Żołnierza Polskiego. Jako, że materiał fotograficzny z ul. Kasprowicza jest bardzo ubogi, autor wystąpienia poprosił wszystkich obecnych na spotkaniu o przeszukanie swoich domowych archiwów. Większość prezentowanych zdjęć przedstawiała okolice rzeźby nazywanej Mózgiem Naczelnika, gdzie obecnie znajduje się skwer im. Adama Wójcika.