Wieczór pełen wyzwań z Hansem Christianem Andersenem

W piątkowy wieczór 5 kwietnia Oddział Dziecięcy Biblioteki „Koronka” zamienił się w krainę baśniowego świata, gdzie spotkały się trzy klasy na niezwykłej imprezie czytelniczej. Wprowadzeniem uczestników w świat twórczości Hansa Christiana Andersena była prezentacja oraz quiz online dotyczący życia i dzieł tego wybitnego pisarza. Ten wstępny etap pozwolił na lepsze zrozumienie kontekstu, w jakim odbywały się dalsze wydarzenia wieczoru na oławskim rynku.

Głównym punktem imprezy była historia dziewczynki z zapałkami, której los mógł się odmienić dzięki magicznym wróżkom i ich zadaniom. Aby rozwiązać zagadki, dzieci – korzystając ze wskazówek umieszczonych na plakacie drzwi Ratusza – musiały najpierw odnaleźć wróżki. Zadania i wyzwania wróżek były różnorodne i wcale niełatwe do wykonania: krzyżówki, rebusy, koło fortuny, szyfr, bajkowe przedmioty a nawet wiadomość ukryta w książce!  Zadania te nie tylko stanowiły ciekawy wybór interaktywnych aktywności, ale również wywołały u uczestników ducha współpracy i kreatywności. Kiedy historia dziewczynki z zapałkami – dzięki pracy zespołowej i zaangażowaniu wszystkich uczestników – zakończyła się pomyślnie, atmosfera radości i satysfakcji unosiła się w powietrzu.

Wieczór Andersena na oławskim rynku był nie tylko rozrywką, ale także edukacyjną podróżą w świat baśni i wartościowych przesłań.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pomysłowe przebrania, wspaniałą atmosferę i zaangażowanie! Mam nadzieję, że wieczór z Andersenem na długo pozostanie w Waszej pamięci!

Dziękujemy Wolontariuszkom: Patrycji i Dominice za pomoc przy organizacji imprezy.

Wielkie podziękowania kierujemy również do:

Sklepu Sport S.C., ul. Rynek 28, Pasmanterii, ul. Rynek 30, Hurt-Detal Artykuły Papiernicze, ul. Rynek 31, Koti – Sport, Adrian Kotlarz, ul. Rynek 32A, Szklarni Bistro Chocolat, Rynek 1B, Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego za umieszczenie łabędzi w witrynach na czas trwania imprezy.