Biblioteczne przygody z „Detektywami z Klubu Przyjaciół Planety”!

Młodzi detektywi z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 6 z zapałem wzięli udział w imprezie czytelniczej zorganizowanej 9 kwietnia w Oddziale Dziecięcym w ramach konkursu „Klimat na dobrą książkę”.

Korzystając z publikacji autorstwa Ruth Lillegraven i Jensa Kristensena „Czarne Łabędzie” oraz „Znikająca Chata”, w oparciu o scenariusz zajęć od Wydawnictwa Widnokrąg, mieliśmy okazję zagłębić się w świat dwóch niesamowitych historii z dreszczykiem dla miłośników przyrody i przygody.

Kim właściwie jest detektyw? Jakie cechy i atrybuty go charakteryzują? – wraz z odpowiedziami na te pytania powstały trzy wizerunki detektywów, które możecie podziwiać na fotografiach poniżej.

Rozwiązując różne zagadki odnajdywaliśmy podrzucone śmieci, tropiliśmy podejrzanych oraz rozszyfrowywaliśmy tajemnicze listy, w których znajdował się szyfr pomocny przy ustaleniu winowajcy zanieczyszczonego jeziora. Nie zapomnieliśmy także o segregacji śmieci według instrukcji, bo dbanie o naszą planetę zaczyna się od małych, codziennych działań! Dzielnym detektywom wręczone zostały także legitymacje agentów Klubu Przyjaciół Planety.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej przygodzie literacko-detektywistycznej. Niech nasze działania inspirują do dbania o naszą planetę każdego dnia!