„Gramy w zielone” w „Koronce” – konkurs „Klimat na dobrą książkę”

książki na dobry klimatDrodzy Czytelnicy,

mamy dla Was ekscytujące wiadomości! Nasza biblioteka, wraz z 69 innymi bibliotekami z całej Polski, zakwalifikowała się do konkursu „Klimat na Dobrą Książkę” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg. To dla nas ogromne wyróżnienie, by jeszcze bardziej móc angażować się w promowanie czytelnictwa i dbałość o środowisko. Ale co to właściwie oznacza dla Was, drodzy Czytelnicy? To oznacza, że w najbliższym czasie na naszym Facebooku możecie spodziewać się relacji z fantastycznych zajęć w Oddziale Dziecięcym związanych z książkami otrzymanymi od Wydawnictwa Widnokrąg, które pomogą nam lepiej zrozumieć nasz wpływ na środowisko i jak możemy działać, aby je chronić. Będziemy wspólnie odkrywać książki, które nie tylko bawią i uczą, ale także inspirują nas do działania na rzecz przyrody!

Cele konkursu to:

• przeprowadzenie zajęć dla dzieci z wykorzystaniem otrzymanej od Wydawnictwa Widnokrąg książki wydanej w ramach projektu „Gramy w zielone”,
  • zachęcanie dzieci do refleksji nad wyzwaniami dla natury i klimatu,
  • promowanie wśród dzieci postawy odpowiedzialności i empatii wobec przyrody,
  • wprowadzanie nowoczesnych form pracy z książką w bibliotekach publicznych.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią tej inicjatywy i przekazywać Wam wartościowe treści, które pomogą kształtować nasze myślenie i postawy.

Kibicujcie nam, byśmy wspólnie z dziećmi tworzyli klimat na dobrą książkę i lepszą przyszłość dla naszej planety!

#KlimatNaDobrąKsiążkę #BibliotekaDlaPrzyrody #CzytamyDlaPrzyszłości #FRSI #GramyWzielone #WydawnictwoWidnokrąg #BibliotekaKoronka