Dzień Bałtyku – wystawa

Dzień Ochrony Bałtyku22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez ONZ w roku 1992, a w jego ramach także Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego ustanowiony przez Komisję Helsińską w roku 1997.

Z tej okazji zapraszamy do Oddziału Dziecięcego (Ratusz, parter) na wystawę tematyczną poświęconą Morzu Bałtyckiemu, którą można oglądać do 28 marca. Zachęcamy!

A dla wszystkich zainteresowanych tematem będących w tych dniach poza Oławą, mamy niespodziankę w postaci edukacyjnej gry online „Znajdź mnie” zamieszczonej na portalu Balticarium.com. Dzięki niej możecie stać się morskim detektywem, wytropić i odnaleźć zakamuflowane bałtyckie zwierzęta. A jeśli Wam mało, po rozwiązaniu gry możecie spróbować zmierzyć się z arcytrudną krzyżówką, którą można pobrać z naszej strony. Powodzenia!

Gra: https://www.balticarium.com/gry/znajdz-mnie

Krzyżówka: Dzień Bałtyku – krzyżówka

Działania realizowane w ramach konkursu „Klimat na dobrą książkę”, którego organizatorami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg.