Biblioteka "Koronka"

Odkryj Oławę podążając zakątkami miasta i przeżyj przygodę na świeżym powietrzu

plakat gry mobilnej poznaj OławęOława jest jednym z 10 miast biorących udział w projekcie “Perły Dolnego Śląska” realizowanym przez Fundację Polska Górom. To innowacyjna inicjatywa, która łączy w sobie elementy turystyki, edukacji i rozrywki, aby promować dziedzictwo kulturowe oraz malownicze miejscowości Dolnego Śląska. Ta forma rekreacji została stworzona z myślą o mieszkańcach oraz turystach, aby odkryli unikalne aspekty regionu poprzez interaktywne gry miejskie w aplikacji Tropimy.
„Poznaj Oławę” to historyczny spacer 👣 po naszym mieście. Zobacz, jak Oława wyglądała dawniej, jakie pozostałości po historycznych miejscach skrywa, i jaka jest dziś.
🤔 Jak wziąć udział w grze❓
1️⃣ Pobierz bezpłatną aplikację „Tropimy” ze Sklepu Google Play 📲;
2️⃣ Wyszukaj 🕵️‍♀️ grę o nazwie: „Poznaj Oławę – Perłę Dolnego Śląska” .
▶️ Rozgrywka zaczyna się przy Dworcu Kolejowym 🚆.
Następne punkty wyświetlą się w aplikacji, która poprowadzi Cię ulicami miasta 🗺. Wraz z każdym punktem czekają na Ciebie ciekawostki oraz zadania. Gotowi na zabawę❓
Autorami gry jest Fundacja Polska Górom oraz Urząd Miejski w Oławie we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Oławie.
ℹ️ Celem projektu “Perły Dolnego Śląska” jest upowszechnianie turystyki i promocji turystycznej regionu poprzez zachęcenie i zaktywizowanie mieszkańców Dolnego Śląska do odkrywania bogactwa swojego regionu oraz wzrost świadomości turystów spoza województwa na temat specyfiki danego obszaru. W ramach projektu realizowane są działania związane z wytycznymi odpowiedzialnej turystyki – zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska lokalnej przyrody.