Książkowe BINGO pełne czytelniczych wyzwań dla dzieci i młodzieży już dostępne w Oddziale Dziecięcym Biblioteki „Koronka”!

plakat - bingoCo to takiego?

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Narodowe Centrum Kultury przygotowało zestaw materiałów edukacyjnych promujących czytanie wśród dzieci i młodzieży.

Wraz z początkiem ferii zimowych rozpoczynamy wyzwanie Książkowe BINGO w Oddziale Dziecięcym Biblioteki „Koronka”.

Jak to działa?

• Przyjdź do Oddziału Dziecięcego (Ratusz, parter) i pobierz kartę do Książkowego BINGO.
  • Wybierz i przeczytaj książkę, której tytuł pasuje do jednej z 16 kategorii na otrzymanej Karcie. Wskaż wybraną kategorię bibliotekarce i otrzymaj pieczątkę.
  • Przeczytanie i zapełnienie czterech sąsiednich pól na karcie (w pionie, poziomie lub po skosie) daje jedno BINGO. Można oczywiście zdobyć ich więcej, do czego szczerze zachęcamy :).
  • Wyzwanie czytelnicze trwa do końca listopada 2024 roku, przy czym obowiązuje limit pieczątek – przy jednorazowym wypożyczeniu książek z kilku kategorii, uczestnik zabawy otrzyma tylko jedną pieczątkę.
  • Pod koniec roku odbierz dyplom za brawurową realizację wyzwania Książkowe Bingo!

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.