Smerfowy Emocjometr – rozpoznaj, zmierz i kontroluj swoje emocje

W myśl zasady „Żeby podróżować po świecie emocji najpierw trzeba się dowiedzieć czym są”, na podstawie książki „Uczuciometr Inspektora Krokodyla” S. Isern oraz serii komiksów „Smerfy i świat emocji” Wydawnictwa Egmont opracowaliśmy autorski scenariusz spotkania dotyczącego pogłębienia wiedzy dzieci i młodzieży o emocjach. 26 października na zajęciach z klasą III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie, za pomocą prezentacji, szczegółowo omówiliśmy wybrane emocje: radość, smutek, złość i strach, następnie – za pomocą skonstruowanego „Smerfowego Emocjometru” – zmierzyliśmy ich intensywność, a także poznaliśmy sposoby kontrolowania i regulowania emocji, gdy spostrzegamy, że niektóre sprawy „wymykają nam się z rąk”. Na koniec przyszła pora na swobodną lekturę komiksów i smerfowe zabawy na tabletach. Po zeskanowaniu kodów QR uczestnicy zajęć przenosili się na platformę learningapps.org, gdzie czekały na nich do wykonania dwie przygotowane przez nas Smerfowe zagadki.