O roli rodziny i przyjaciół w naszym życiu, czyli spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA

„Miś marzy skrycie ,o przyjacielu celebrycie” – to tytuł spektaklu w wykonaniu krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA, który 16 listopada w czytelni Oddziału Dziecięcego obejrzeli uczniowie klas I a ze szkół podstawowych nr 1 i 5 w Oławie. Widowisko traktuje o roli rodziny i przyjaciół w naszym życiu, i dowodzi, że prezenty oraz inne dobra materialne są tylko dodatkiem do tego, co w życiu najważniejsze…

Miś zaprasza na swoje urodziny znane wszystkim postacie z bajek oraz znane postacie ze swojego bajkowego lasu, zapominając o przyjaciołach i rodzinie. Niestety w dniu urodzin nikt z zaproszonych przez niego gości nie pojawia się na polance. Radosny dzień urodzin Misia zamienia się w dzień pełen przemyśleń i smutku. Miś zaczyna rozumieć, że popełnił błąd pomijając naprawdę ważne dla niego osoby. Gdy już przestaje wierzyć, że jego urodziny się odbędą do Misia przychodzi mama Tygrysica, która wraz z dziećmi zorganizowała Misiowi przyjęcie – niespodziankę.