Gra terenowa „Z Sobieskimi przez Oławę”

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” Biblioteka „Koronka” przygotowała trzy wydarzenia pod wspólnym tytułem „Z Sobieskimi przez Oławę”.

W sobotę 16.09 odbyła się gra terenowa, której trasa biegła po dawnych terenach zamkowych. Pracownicy Biblioteki przygotowali zadania związane z okresem, kiedy na oławskim zamku mieszkała rodzina Jakuba Sobieskiego. Gracze m.in. poznawali widoki dawnego kompleksu zamkowego, historię ucieczki Klementyny Sobieskiej, która wyruszyła na spotkanie z narzeczonym – pretendentem do angielskiego tronu, wczytywali się w zaszyfrowane na portalu pałacu Luizy daty. Każda drużyna gry po przejściu całej trasy dostała pakiet z nagrodami.
Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować pani Aleksandrze Skibińskiej – nauczycielce historii – oraz uczniom liceum im. Jana III Sobieskiego za pomoc w przeprowadzeniu gry.