Spotkanie autorskie pt. „Tajemnice nietoperzy”

28 kwietnia w czytelni Oddziału Dziecięcego odbyło się spotkanie autorskie pt. „Tajemnice nietoperzy”.

Nietoperz nie jest ślepy, nie wplątuje się we włosy, jest latającym ssakiem, który przepada za komarami, a swoje młode (z reguły jedno) matka karmi mlekiem – takich i wielu innych ciekawostek dowiedziały się dzieci podczas piątkowej prezentacji Pani Joanny Pusz, która wraz z członkami Stowarzyszenia Ekologicznego „Etna” odwiedziła Oddział Dziecięcy Biblioteki „Koronka”. Podczas spotkania pt. „Tajemnice nietoperzy” uczniowie z klas: I a ze Szkoły Podstawowej nr 4 i II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 świetnie się bawili i z zaciekawieniem słuchały prelekcji o tych małych zwierzątkach. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki nietoperzy żyją w Polsce, w Oławie i okolicach, zapoznaliśmy się z ich zwyczajami żywieniowymi, długością życia oraz cechami charakterystycznymi poszczególnych gatunków. Wiemy już, że nie musimy się ich bać, bo nie piją krwi (za wyjątkiem trzech gatunków żyjących w klimacie tropikalnym Ameryki Środkowej i Południowej). Co więcej, wiemy też że nietoperze są objęte ścisłą ochroną i nie wolno im w żaden sposób dokuczać, a wręcz trzeba je chronić. To niezwykle pożyteczne zwierzę ma swoje dwa święta: Międzynarodowy Dzień Doceniania Nietoperzy (obchodzony w tym roku 17 kwietnia) oraz Międzynarodową Noc Nietoperzy, która w tym roku wypada w sobotę 26 sierpnia.