Impreza czytelnicza ph. „Bajkowa noc w bibliotece”

25 kwietnia w czytelni Oddziału Dziecięcego odbyła się impreza czytelnicza ph. „Bajkowa noc w bibliotece”. W spotkaniu uczestniczyła klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci przebrane za swoje ulubione postacie z książek, przeniosły się w świat bajek i baśni za pomocą „latających dywanów”. Od samego początku towarzyszyły im trzy dobre wróżki, wprowadzając dzieci krok po kroku w magiczny, bajkowy świat. Najpierw powstały cztery drużyny: Piotrusia Pana, Bolka i Lolka, Koziołka Matołka i Kota w Butach, które z magicznego listu dowiedziały się o zniknięciu bajkowych postaci w bibliotece. By pomóc im wrócić do swoich bajek należało pokonać wiele przeszkód – odnaleźć fałszywych bohaterów „Czerwonego Kapturka”, pokonać slalom w „butach skrzata” z „koszyczkiem babci”, rozwiązać mnóstwo bajkowych zagadek z „krasnoludkowej tablicy” i „czarodziejskiej kuli”, odszukać – według „klucza” – skrzaty na bibliotecznych regałach, odgadnąć po jednej nutce tytuł bajkowego przeboju oraz pokonać Babę Jagę trafnymi rzutami piłeczkami. Finalnie każda z drużyn odnalazła swoich bohaterów: Masza i Niedźwiedź, Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek oraz Czerwony Kapturek trafili na swoje miejsca do właściwych bajek. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Bolka i Lolka. To była świetna zabawa a uczestnikom imprezy dopisywał wyśmienity humor. Dziękujemy dzieciom za udział w imprezie a pani Alinie Wilgosiewicz za ich przygotowanie.