Złośliwości jej królewskiej mości – spektakl Teatru Maska

W czwartkowe przedpołudnie 2 marca Oddział Dziecięcy Biblioteki „Koronka” odwiedzili… Królewna Alicja, Czarodziejka i… żaba, czyli bohaterowie spektaklu „Złośliwości jej królewskiej mości”.

Tytułowa Królewna jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu słychać jej dąsy i pretensjonalny ton. Wielu poddanych zwraca się o pomoc do następczyni tronu, ale dziewczyna nie zna słowa „współczucie” i każdego odprawia z kwitkiem. Pewnego dnia Alicja sama jednak będzie potrzebować pomocy. Czarodziejka, chcąc dać jej nauczkę, zamienia damę w żabę. Królewna musi zrozumieć, jaką wartość ma pomaganie…

Pouczające widowisko o zasadach dobrego wychowania w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa bardzo spodobało się uczniom klas Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Przepełniony dużą dawką humoru spektakl ukazuje jak ważne jest pomaganie i otwartość na potrzeby innych ludzi.