Impreza czytelnicza pod hasłem „Egipska noc w bibliotece”

W czwartkowy wieczór 7 kwietnia Oddział Dziecięcy zorganizował imprezę czytelniczą pod hasłem „Egipska noc w bibliotece”. W spotkaniu uczestniczyła klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dzieci na początku imprezy za pomocą wehikułu czasu przeniosły się do świata starożytnego Egiptu. W Egipcie odnalazły list faraona Ramzesa, który informował o zaginionych maskach w grobowcach faraonów.  Klątwa prześladowała Egipcjan, brakowało wody w Nilu i trzeba było coś zrobić, żeby ją zdjąć i odnaleźć brakujące maski. W poszukiwania włączyły się trzy drużyny: Ramzesa, Horusa i Menesa. Uczestnicy imprezy wspólnie wykonali taniec egipski, natknęli się na teksty pisane za pomocą hieroglifów, zabalsamowali mumię, zbudowali piramidę, dostarczyli wodę z Nilu do pałacu, wzięli udział w biegu z wielbłądem. Wszystko skończyło się pomyślnie dla Egipcjan. Maski zostały odnalezione, nie zabrakło wody w Nilu, a wszystko dzięki drużynom. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyła drużyna Ramzesa Faraon odwdzięczył się wszystkim zapraszając na wspólną „egipską ucztę”. Uczestnikom imprezy dopisywał dobry humor, toczyła się zdrowa rywalizacja wśród drużyn, a także świetna zabawa.

Podziękowania kierujemy do  pani Anny Filarowskiej oraz pani Beaty Korus za udział w imprezie i wspaniałe przygotowanie dzieci do zabawy.