Spektakl pt. „Świąteczny dar – magia i czar” – Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”

5 grudnia Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa po raz kolejny odwiedził Oddział Dziecięcy Biblioteki „Koronka”. Tym razem aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Świąteczny dar – magia i czar”. Przedstawienie obejrzały dzieci z klasy II a i II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Spektakl odnosił się do wartości takich jak: dobro, przyjaźń, uczciwość. Skrzat, Lew i Renifer zabrali dzieci w pełną przygód wyprawę do krainy św. Mikołaja. Podczas podróży do Laponii między przyjaciółmi umocniły się więzi i wzajemna empatia. Finałem przedstawienia była przemiana Skrzata w pozytywnego bohatera. Ta mądra historia zmusza nawet najbardziej sceptycznego widza do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. Ukazuje magię Świąt i ich wartość w życiu człowieka. Dzieci świetnie bawiły się oglądając przedstawienie i aktywnie uczestniczyły w opowiadanej historii.