Spektakl pt. „Pod starym Wawelem przygód bez liku” – Teatr „Maska”

15 października Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa po raz kolejny odwiedził Oddział Dziecięcy Biblioteki „Koronka”. Tym razem aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Pod starym Wawelem przygód bez liku”. Przedstawienie obejrzały dzieci z kl. IIa i IIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie oraz kl. IIb ze Szkoły Podstawowej nr 3. Była to legenda o złym smoku, który zamieszkiwał pieczarę pod Wawelem i siał postrach wśród mieszkańców zamku. Król Krak miał poważny problem z pozbyciem się intruza. Próbowali go pokonać zarówno wielcy rycerze, jak i potężni magowie, ale nikomu się nie udało. W rezultacie na zamku pojawił się Szewczyk Skuba, który wpadł na niezwykły koncept. Podstępnie podłożył mu barana wypchanego siarką i pieprzem. Głodny zwierz pożarł barana, po czym wypił sporo wody z rzeki.

Spektakl był pełną humoru opowieścią o tym, że każdemu należy dać drugą szansę. Być może nawet smok potrafi się zmienić, a wtedy powszechnie znana legenda nabiera nowego znaczenia. Może tym razem smok zrozumie swój błąd i odejdzie. Dzieci z dużą uwagą śledziły przygody króla, smoka i szewczyka Skuby i chętnie uczestniczyły w rozmowie z aktorami.