Z książką na walizkach – Mistrzowie literatury dzieciom.

Biblioteka „Koronka” po raz kolejny wzięła udział w imprezie czytelniczej Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. Tegoroczna XVI  edycja odbywa się pod hasłem „Mistrzowie literatury dzieciom.” Organizowana od lat akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W jej ramach 6 czerwca w Oddziale Dziecięcym odbyło się spotkanie autorskie z Renatę Piątkowską – znaną i cenioną autorkę książek dla dzieci. Pisarce towarzyszył Robert Kubiak – kierownik Działu Promocji w Wydawnictwie Literatura. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie oraz klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Pisarka ciekawie opowiadała o tym, jaką rolę pełni  książka w życiu młodego człowieka, jak kształtuje wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa, uczy samodzielnego myślenia, rozwija intelekt oraz pomaga odnosić sukcesy. Wspomniała, że czytanie to jedna z najważniejszych sprawności językowych.

Autorka opowiadała również o swojej twórczości literackiej, a także o bohaterach książek – tych prawdziwych i tych zmyślonych. Dzieci zadawały pytania, na które pisarka chętnie odpowiadała. Spotkanie upłynęło w  bardzo miłej atmosferze. Było niecodziennym przeżyciem dla dzieci i zachęciło je do sięgnięcia po książki. Na zakończenie uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia oraz mieli możliwość nabycia książki wraz z dedykacją i autografem autorki.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz wspierany przez samorządy województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica oraz powiatu świdnickiego i samorządowe instytucje kultury na Dolnym Śląsku.