Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa

27 maja, w Oddziale Dziecięcym, gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt. „Prastara książnica – skarb i tajemnica, …bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-Fi”. Przedstawienie obejrzały dzieci z klas II a i II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z kl. 0 a ze Szkoły Podstawowej nr 4. Bajka promowała czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu. Główną bohaterką opowieści była piratka Xavien, ciekawa świata podróżniczka. Pewnego dnia dziewczynka dotarła do zaginionej wyspy, która słynęła z tego, że był na niej ukryty wielki skarb. Aby go odnaleźć piratka chciała skorzystać z internetowej mapy, jednak niespodziewanie okazało się, że na wyspie nie ma Wi-Fi. Podczas dotychczasowych podróży Internet pomagał jej we wszystkim. Teraz jednak Xavien była zdana sama na siebie i bardzo się przestraszyła, że sobie nie poradzi. Z pomocą przyszedł kangurek, który znał wyspę jak własną kieszeń. Razem z nim oraz najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie – Szamanem, dziewczynka odkrywała tajemnice tego niezwykłego miejsca. Największą z nich była Książnica wraz z ukrytym w niej skarbem. Dziewczynka dowiedziała się, że Książnica to przecież biblioteka oraz że największym skarbem wyspy była ogromna wiedza zawarta w ciekawych książkach.

Dzieci świetnie bawiły się oglądając przedstawienie i aktywnie uczestniczyły we wspólnych zabawach. Wszyscy bardzo zaangażowali się i dzielnie towarzyszyli piratce w jej niezwykłej przygodzie. Mali widzowie dowiedzieli się,  jak ważne w życiu jest czytanie książek oraz że można ciekawie spędzić czas nie korzystając z zasobów Internetu.