Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – Kowboje na Dzikim Zachodzie

W piątkowy wieczór 8 kwietnia Oddział Dziecięcy zamienił się w Dziki Zachód. Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci nasza biblioteka zorganizowała nocną imprezę czytelniczą. W imprezie uczestniczyła klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 2. Tym razem dzieci wcieliły się w role kowbojów na Dzikim Zachodzie. Aby zostać prawdziwym kowbojem, każdy uczestnik wylosował dla siebie kowbojskie imię. Następnie dzieci zostały podzielone na trzy drużyny: kowbojów z Texas City, z Mexico City oraz z Kansas City. Po wspólnym tańcu kowbojskim rozpoczęła się zabawa. Celem uczestników było rozbicie Gangu Daltonów, który utrudniał życie mieszkańcom Dzikiego Zachodu. Aby do walki z bandytami włączył się najlepszy kowboj Lucky Luke potrzebne były duże pieniądze. Kowboje musieli je zdobyć przechodząc przez trudne zadania. Udowodnili, że są bardzo sprawni fizycznie, biorąc udział w takich konkurencjach jak:  łapanie rumaka na lasso, chwytanie jadowitych węży i pająków, rzut kapeluszem do celu, odnalezienie tropów, pokonanie toru przeszkód z pajęczych sieci, strzelanie do puszek, rzucanie obręczy na rogi groźnego byka, poszukiwanie złota. Każda drużyna starała się jak najlepiej wykonać zadania. Ostatecznie zmagania wygrała drużyna z Kansas City. Na imprezie panowała niepowtarzalna atmosfera. Radość, uśmiech, rywalizacja i wspólna zabawa towarzyszyła dzieciom przez cały czas. Dzielni uczestnicy uzbierali wystarczająco dużo pieniędzy, które na koniec zostały przekazane Lucky Luke’owi. Kowboj szybko rozprawił się z Daltonami i na Dzikim Zachodzie znowu zapanował ład i porządek.

Podziękowania kierujemy do pani Marioli Matusiak za udział w imprezie i wspaniałe przygotowanie dzieci do zabawy.