Finał konkursu „100 pytań na 100-lecie niepodległości”

W dniu dzisiejszym w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbył się finał konkursu wiedzy o Polsce „100 pytań na 100-lecie niepodległości” przygotowanego przez pracowników Biblioteki „Koronka”. Konkurs zorganizowano w ramach oławskich obchodów tej ważnej rocznicy. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą na temat historii, geografii i kultury Polski. W finale uczestniczyło 10 uczniów ostatnich klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych nr 3 oraz nr 6 wyłonionych w eliminacjach, które odbyły się 25 października tego roku. Do ścisłego finału zakwalifikowała się trójka uczestników. Po wyrównanej i zaciętej walce pierwsze miejsce zajął Jakub Rękas z SP nr 6, drugie Aleksandra Biela z SP nr 6, a trzecie Hanna Kuniniec z SP nr 3. Dyplomy i nagrody ufundowane przez Bibliotekę „Koronka” oraz IPN wręczyły zastępca burmistrza Małgorzata Pasierbowicz i dyrektor biblioteki Janina Kordys. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy i przygotowania uczestników.