Spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”

19 października Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa po raz kolejny odwiedził nasza bibliotekę. Tym razem aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Spektakl obejrzały dzieci z gr VI i VII z Miejskiego Przedszkola nr 1 oraz z kl. I a i I b Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie.

Spektakl miał na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Podczas przedstawienia dzieci poznały profesora Książeczkę, który uwielbia czytać i w zaciszu leśnej pracowni tworzy nowe historie. Wszystkie chowa do kolorowej teczki. Mali widzowie zapoznali się z szalonym profesorem Książeczką, który wprowadził ich w świat wyobraźni i okazał się bardzo intrygującą postacią. Dzieci mogły się także przekonać, że dzięki wyobraźni można samego siebie zobaczyć w zupełnie nowej roli. W ten sposób dzieci poznały osobiście Czerwonego Kapturka, Kopciuszka oraz misia Chrapka. Spektakl bardzo spodobał się młodym widzom, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach i chęć uczestniczenia we wspólnych zabawach. Mamy nadzieję, że profesor Książeczka przekonał dzieci do czytania książek, i że będą one częstymi gośćmi w naszej bibliotece.