Przedwojenna kolorowanka dla dzieci pt. „Nasi wojacy”

W poniedziałkowy ranek 10 września w Oddziale Dziecięcym Biblioteki „Koronka” gościł pan Grzegorz Sztal z Lublina – znawca militariów i kolekcjoner białej broni, założyciel Muzeum Historycznego „Znaki Czasu”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IIa, IIb i IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 5. Tematem spotkania była przedwojenna kolorowanka dla dzieci pt. „Nasi wojacy”, której nowa wersja została właśnie wydana przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Książeczkę poszerzono o krótką historię posiadacza oryginalnego druku – małego Waldusia, ze szczególnym uwzględnieniem jego wojennych losów. Dzieci mogły też zobaczyć przedwojenne fotografie związane z losami posiadacza kolorowanki.  Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał w prezencie kolorowankę z autografem pana Grzegorza, a niektórym z nich udało się poczuć ciężar przedwojennej szabli, która stała się symbolem walk o niepodległość ojczyzny.