Narodowe Czytanie – Stefan Żeromski – Przedwiośnie

W sobotę 8 września 2018 r. przy fontannie na Skwerze Jana Pawła II odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przygotowane przez Bibliotekę „Koronka”. We wspólnej lekturze wzięli udział przedstawicie władz miasta – burmistrz Tomasz Frischmann, wiceburmistrzowie Małgorzata Pasierbowicz i Andrzej Mikoda oraz sekretarz miasta Lilla Rzadkowska, szefowie oławskich instytucji miejskich, a także stali czytelnicy Biblioteki „Koronka”.  Przez blisko trzy godziny dwudziestu lektorów odczytało obszerne fragmenty dzieła Żeromskiego. Warto podkreślić, że w Oławie czytany był tekst oryginalny, nie uwzględniający zmian wprowadzonych przez autora adaptacji Andrzeja Dobosza. Mieszkańcy przysiadali na przygotowanych dla nich leżakach i krzesłach wsłuchując się w różne interpretacje „Przedwiośnia”. Podczas imprezy można było otrzymać okolicznościowy stempel.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Lektorom, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania.