Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka „Koronka” zdobyła I miejsce w konkursie organizowanym przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Zadaniem bibliotek publicznych z województwa dolnośląskiego było przeprowadzenie zajęć dla dzieci z bohaterami książek „Tutlandia” i „Tutlandia – Niespodzianki” autorstwa Agnieszki Ginko. Nagrodą główną w konkursie jest spotkanie z pisarką.

Wraz z ogłoszeniem wyników na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu ukazał się komentarz pani Agnieszki Ginko odnośnie imprezy „Biblioteczna podróż do Tutlandii” zorganizowanej w ramach konkursu przez Oddział Dziecięcy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie: „Jestem pod wrażeniem kreatywności i zaangażowania pań bibliotekarek z Oławy – wymyślenia imprezy urodzinowej Tutki, tego, jak pieczołowicie zostało wszystko przygotowane (łącznie z postaciami z książki), tego, jak dokładnie zapoznano się z Tutlandią (wykorzystanie słownictwa podczas urodzin jak np. zynka -– kuzynka Tutki, zyni – kuzyni), jaki ciekawy scenariusz wymyślono na podstawie książki (rodzaj przedstawienia) i przede wszystkim tego, jak dobrze dzieci znały Tutlandię, skoro brały udział w quizie na temat tego, kto co powiedział. Chciałam tu zdradzić pewien sekret – urodziny Tutki mają miejsce w trzeciej części książki, która jest już napisana i czeka na ilustracje. Panie bliotekarki odgadły mój pomysł. W trzeciej części pojawia się oczywiscie tort, tak jak w Oławie. Gratuluję Oławie i wszystkim bibliotekom i bibliotekarzom inwencji twórczej. Wszystkim bibliotekom, które zaangażowały się w działania wokół Tutlandii, prześlę nalepki z książki „Tutlandia” z podziękowaniami. A Państwa działania opiszę w Bibliotekarzu lubuskim”.

Bardzo cieszymy się z wygranej i już czekamy na spotkanie z panią Agnieszką Ginko.