Młodzież czyta Dzieciom

Dnia 5 grudnia br. po raz kolejny w ramach projektu „ Młodzież czyta Dzieciom” naszą bibliotekę odwiedziła grupa uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie z klasy mundurowej wraz z nauczycielką Panią Joanną Puławską. Młodzież spotkała się z uczniami kl. III. b ze Szkoły Podstawowej nr 8 pod opieką Pani Małgorzaty Zadebernej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda nauka w klasie profilowanej. Wysłuchały opowiadania „Jak Grześ przez jezdnię przechodził”, przez co utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania dostał odblask, który poprawia widoczność podczas szybko zapadającego zmierzchu.

Uczestnicy spotkania nie kryli zadowolenia. Młodzież miała okazję, by opowiedzieć o swojej szkole, a dzieci chętnie wysłuchały niewiele starszych kolegów uczących, jak być bezpiecznym.