Spotkanie z Alicją Masłowską Burnos

17 listopada w Bibliotece „Koronka” odbyło się spotkanie z Alicją Masłowską Burnos. Autorka mieszkająca niedaleko, bo w Strzelinie, rozpoczęła swoją pisarską ścieżkę mocnym debiutem – powieścią „Nie wchodź w moją ciszę”. Niedługo potem dopisała kolejne części – ”Odprowadzam ciszę” oraz „Osobliwość ciszy”, co razem stanowi cykl pt. „Trylogia ciszy”.

Na spotkaniu pisarka opowiedziała oławianom o tym, ile myślała o napisaniu swojej pierwszej powieści, o swym oczekiwaniu na pierwsze recenzje i miłym zaskoczeniu entuzjastycznym odbiorem jej debiutu – zarówno przez profesjonalnych recenzentów, jak i zwykłych czytelników. Na sukces niewątpliwie miało wpływ to, że cykl „Trylogia ciszy” mówi o najistotniejszych wartościach, sposobach radzenia sobie z traumatycznymi przeżyciami i sztuce wybaczania.

O zainteresowaniu trylogią niech świadczy to, że w przyszłym roku ma ukazać jej się dodruk.

Pisarka zdradziła swoim miłośnikom, że najprawdopodobniej jeszcze w styczniu lub w lutym pojawi się kolejna książka z nowymi bohaterami. W planach są następne powieści. Autorka przyznała, że chętnie napisałaby thriller, bo to forma, w której czuje się najlepiej.

Na zakończenie Alicja Masłowska-Burnos podpisała czytelnikom przyniesione lub zakupione na miejscu książki. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i krótkich indywidualnych rozmów z czytelnikami.