Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

14 września w Czytelni naszej biblioteki w ramach projektu „Rozczytana Aglomeracja” realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej odbyło się spotkanie z  Hanną Cygler. Autorka 18 książek, m.in. „Złodziejki czasu”, „Greckiej mozaiki”, „Bratnich dusz”, „Dobrych genów” oraz najnowszej – „Tylko kochanka”  zawodowo zajmuje się tłumaczeniem z języka szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – swojej i czytelników – pisze powieści obyczajowe.

Podczas spotkania pisarka z poczuciem humoru opowiedziała o swojej pracy, pierwszych książkach oraz problemach z ich wydaniem, a także próbach ekranizacji swojej powieści. Wyjawiła, skąd czerpie pomysły i kim są bohaterowie jej utworów. Opowiedziała  również o Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”, którego ostatnia edycja odbyła się w zeszłym roku oraz o „Ogrodach Literackich”, na których spotyka się grono zaprzyjaźnionych polskich pisarek.

Na zakończenie wieczoru można było nabyć książki i autograf pisarki oraz zrobić wspólne zdjęcie.