Przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA pt. Nie do wiary!

W czwartkowe przedpołudnie 28 września czytelnia Oddziału Dziecięcego Biblioteki „Koronka”  zamieniła się w prawdziwy teatr. Uczniowie klas IIa i IIb Szkoły Podstawowej nr 4 w Oławie obejrzeli przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA pt. „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary!”. W czasie spektaklu dzieci poznały dziewczynkę Marysię, która znalazła w bibliotece czarodziejską księgę. Kiedy dziewczynka zaczęła czytać na głos magiczną opowieść, w bibliotece pojawili się bohaterowie bajek i baśni, których historie były niedokończone, ponieważ ktoś zalał książkę herbatą. Marysia wraz z dziećmi postanowiła pomóc bohaterom i opowiedzieć ich historie do końca. W ten sposób, dzięki dużej pomocy dzieci, Pszczółka Maja została sławną piosenkarką, szewczyk Dratewka zakochał się w pięknej pani nauczycielce, a smutny Kangurek poznał ciekawe zastosowania swojej torby na brzuchu. Dzieci bardzo cieszyły się, że mogły mieć swój udział w tworzeniu nowej opowieści i na pewno na długo zapamiętają przedstawienie.