Z książką na walizkach

Biblioteka „Koronka” po raz kolejny wzięła udział w imprezie czytelniczej Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. Organizowana od lat akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego. Tegoroczna – XIV edycja nosi hasło „A to historia!”. W ramach akcji, 8 czerwca, w Oddziale Dziecięcym odbyło się spotkanie z pisarzem, rysownikiem i ilustratorem – Pawłem Wakułą. Autor mówił o swojej pracy rysownika oraz o własnych książkach, szczególnie tych związanych z historią. Opowiadał także śmieszne a czasem trochę straszne anegdoty i ciekawostki historyczne, które niejednokrotnie zadziwiły małych słuchaczy. Swoje opowieści autor ubarwiał ciekawymi humorystycznymi rysunkami, które raz po raz wywoływały salwy śmiechu wśród dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 5. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, zadawały pytania i chętnie dzieliły swoją wiedzą historyczną. Po spotkaniu można było kupić książkę i otrzymać autograf pisarza wraz z dedykacją oraz ciekawym rysunkiem satyrycznym.