Spotkanie z Moniką Sawicką

W piątkowe przedpołudnie, 2 czerwca, Biblioteka „Koronka” gościła pisarkę i dziennikarkę z Łodzi – Monikę Sawicką. Autorka przeprowadziła trzy spotkania dla różnych grup wiekowych.

Na początku spotkała się z uczniami klas 0-I ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci w czasie aktywnej rozmowy dowiedziały się co jest potrzebne pisarzowi, jak powstaje książka i skąd czerpać pomysły do pisania. Poznały także książkę „O Kajtku Szczęściarzu”, której bohaterem jest dzielny i mądry piesek Kajtek.

W drugim spotkaniu uczestniczyły kluby literackie ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 8. Uczestnicy rozmawiali z pisarką o marzeniach i planach na przyszłość. Następnie na warsztatach plastyczno-literackich własnoręcznie wykonali książki swoich marzeń przy pomocy wybranych wycinków z kolorowych czasopism. Pomysły były bardzo kreatywne, a tworzenie własnej książki sprawiło dzieciom dużo frajdy. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami pisarki.

Trzecie spotkanie skierowane było do młodzieży z klas II i III z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Pisarka mówiła o miłości, emocjach, różnicach między kobietą i mężczyzną w postrzeganiu świata. Poruszyła także trudny temat różnych dysfunkcji w rodzinie i opowiedziała o swoich książkach, które w głównej mierze opierają się na trudnych życiowych doświadczeniach.

Wszystkie spotkania poruszały tematy bardzo ważne i potrzebne, zrobiły duże wrażenie na uczestnikach i na pewno długo pozostaną w ich pamięci.