Przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa pt. „Misio Tulisio”

W poniedziałkowe przedpołudnie 13 marca czytelnia Oddziału Dziecięcego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapełniła się po brzegi. Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie obejrzeli przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa pt. „Misio Tulisio”. W czasie spektaklu dzieci poznały dziewczynkę Kasię, która wraz z przyjaciółmi organizowała przyjęcie urodzinowe dla Misia Tulisia. Niestety obrażony Króliczek Zazdrośniczek, który uwielbiał dokuczać innym, z zazdrości robił wszystko aby impreza się nie udała i aby skłócić ze sobą przyjaciół. Jednak w ostatniej chwili przyjęcie zostało uratowane – Kasia z pomocą dzieci nauczyła Króliczka, że nie można wzajemnie robić sobie na złość i że przyjaźń ma wielką wartość.

Mali widzowie byli bardzo zaangażowani w przedstawienie i wspólnie z aktorami organizowali przyjęcie dla misia. Na pewno na długo zapamiętają ten spektakl.