Młodzież czyta dzieciom

Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie, młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie oraz uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej nr 8 uczestniczą w projekcie „Młodzież czyta dzieciom”. Tym razem młodzież z klasy mundurowej pod opieką Pani Joanny Puławskiej spotkała się z wychowankami Pani Anny Ryndak z kl. II f .

Dzieci z  ochotą wysłuchały przeczytanej przez starszych kolegów baśni H. Ch. Andersena „Dzielny ołowiany żołnierzyk”. Młodzi ludzie opowiadali o tym, co skłoniło ich do wybrania kierunku kształcenia, jakie trzeba mieć predyspozycje by trafić do klasy mundurowej, jakie mają plany po zakończeniu nauki. Odpowiadali na liczne pytania.  Na zakończenie na dzieci czekała niespodzianka: pod okiem starszych kolegów poznały podstawowe kroki musztry.

Spotkanie dało wiele radości każdej ze stron: starsi przypomnieli sobie czas, kiedy sami byli dziećmi a dzieci miały okazję spotkać niewiele starszych od siebie – mimo to noszących już mundur. Dodatkowo młodzież zdała sobie sprawę, że już może być autorytetem i świecić przykładem dla młodszych kolegów.