Wykład Marka Włodarczyka pt. „Walki o Oławę 23 – 29 stycznia 1945 roku”

Wykład Marka Włodarczyka pt. „Walki o Oławę 23-29 stycznia 1945 roku” zgromadził liczne grono słuchaczy.

Prelegent przygotował bardzo interesujący wykład w oparciu o liczne gromadzone w ostatnich latach dokumenty pochodzące z wojskowych archiwów radzieckich i niemieckich. Marek Włodarczyk zaprezentował podczas wykładu zdjęcia lotnicze, dokumentujące na jakim etapie działań wojennych miasto zostało najbardziej zniszczone – a ciągle jest sporo kontrowersji na ten temat. Piątkowy wykład chyba te wątpliwości rozwiał ostatecznie.

Prelegent zaprezentował też sporo map sztabowych pokazujących przebieg walk o Oławę i sąsiednie  miejscowości.

Słuchacze byli pod wrażeniem wiedzy i ogromu materiału źródłowego, na którym młody historyk oparł swój wykład. Pozostaje teraz czekać na przygotowywaną przez niego publikację na temat działań wojennych na terenie powiatu oławskiego w zimie 1945 r.