Dzień Bezpiecznego Internetu w Filii Nr 2

7.02.2017r. Filia nr 2 po raz pierwszy wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a w Polsce od 2005 roku. Bibliotekę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowe Policji w Oławie.

Celem wizyty było spotkanie z uczniami kl. III d ze Szkoły Podstawowej Nr 8.

Mundurowi przygotowali pogawędkę na temat zagrożeń czyhających w Internecie, omówili jak korzystać i poruszać się bezpiecznie w sieci. Zapoznali uczniów z numerami alarmowymi stworzonym specjalnie dla dzieci i możliwościami ich wykorzystania

w trudnych sytuacjach, jakie mogą napotkać na swej drodze, oczywiście także w Internecie. Posterunkowi starali się uczulić dzieci na to by były ostrożne wrzucając różne treści do sieci. Poinformowali, że owe treści  zostają tam na zawsze i mogą zostać wykorzystane przeciwko nim.

Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Myślę, że nie była to ostania wizyta Stróżów Prawa w naszej placówce. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Oławie za możliwość przeprowadzenia w tak profesjonalny sposób akcji na temat bezpieczeństwa w sieci.