Królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda w Bibliotece „Koronka”

W piątek 9 grudnia na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki przy naszej bibliotece spotkała się ze swoimi czytelnikami pisarka i dziennikarka Katarzyna Bonda. Bonda jest autorką dokumentów kryminalnych: ”Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała”, podręcznika kreatywnego pisania „Maszyna do pisania” oraz cyklu kryminałów z psychologami policyjnymi Saszą Załuską („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”) i Hubertem Meyerem: („Sprawa Niny Frank”, „Florystka”, „Tylko martwi nie kłamią”).

W wypełnionej po brzegi czytelni autorka opowiadała o procesie tworzenia dokumentu „Polskie morderczynie” i powieści kryminalnej, konstruowaniu postaci, o tym co robi profiler i jaką funkcję pełni w dochodzeniu. Słuchacze dowiedzieli się jakie książki najchętniej czyta pisarka i jak wygląda jej własny księgozbiór. Na zakończenie  rozmawiała z czytelnikami i podpisała przyniesione oraz zakupione w czasie spotkania książki.

Dziękujemy Katarzynie Bondzie za ciekawe i sympatyczne spotkanie, a czytelnikom za tak liczne przybycie.