Spotkanie autorskie z Barbarą Rybałtowską

15 listopada oławianie mieli okazję spotkać się w bibliotece „Koronka” z Barbarą Rybałtowską – pisarką, autorką tekstów piosenek, aktorką, kobietą utalentowaną w wielu artystycznych dziedzinach.

Barbara Rybałtowska napisała wielotomową Sagę inspirowaną własnym życiorysem a także powieści  „Kuszenie losu”, „Romanse w Paryżu”, „Magia przeznaczenia”, „Przypadek sprawił” oraz sztuki teatralne „Próba u Poli Negri” i „Fantazyja Rybałtowska”. Jest też autorką wielu tekstów piosenek, które były śpiewane przez Reginę Pisarek, Halinę Kunicką i wielu innych.

Artystka skromnie mówi o sobie, że jest przede wszystkim żoną, matką, babcią, gospodynią domową. W interesujący sposób, piękną polszczyzną opowiedziała we wtorkowy wieczór o najciekawszych epizodach swojej biografii. Zebrani usłyszeli wiele anegdot o kolegach z estrady i brawurowo wykonane piosenki  „Co po nas pozostanie”, „Monolog” oraz z repertuaru Poli Negri „Tango Notturno”.

Autorka odpowiadała na pytania widzów i podpisywała kupione przez nich w czasie spotkania książki. Bardzo dziękujemy Barbarze Rybałtowskiej za niezapomniany wieczór z literaturą i  piosenką.