70-lecie Biblioteki w Oławie

21 listopada Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie świętowała piękny jubileusz – swoje 70-lecie. W sali widowiskowej Centrum Sztuki wypełnionej oficjalnymi gośćmi, czytelnikami i przyjaciółmi biblioteki najpierw były gratulacje i życzenia dla dostojnej jubilatki. Uhonorowani zostali też wieloletni czytelnicy biblioteki oraz nagrodzone uczestniczki konkursu „7 pytań na 70-lecie biblioteki” (tak się złożyło, że tylko Panie udzieliły poprawnych odpowiedzi).

Po tym uroczystym wstępie przyszedł czas na wspomnienia. Siedemdziesiąt lat istnienia oławskiej biblioteki publicznej pokazał w wielkim skrócie materiał filmowy zrealizowany przez red. Zbigniewa Pryjdę z Oławskiej Telewizji Kablowej.

Następnie na scenie pojawił się gość wieczoru – autor powieści kryminalnych Mariusz Czubaj. W rozmowie z red. Jerzym Kamińskim z Gazety Powiatowej „Wiadomości Oławskie” pisarz odsłonił przed słuchaczami arkana swojego warsztatu, opowiedział skąd czerpie inspiracje i wiedzę, zanim przystąpi do pisania swoich mocno osadzonych we współczesnych polskich realiach powieści.

Po tej bardzo interesującej, pełnej soczystych cytatów, przywoływanych przez red. Kamińskiego, rozmowie na scenie pojawił się zespół OK Band. To również tegoroczny jubilat – właśnie świętuje 18-rocznicę swojego powstania. Artyści przypomnieli kilka znanych i lubianych piosenek w zupełnie nowych aranżacjach.

Na zakończenie wspólnego świętowania jubileuszu „biblioteki-seniorki” goście zostali zaproszeni na tradycyjną lampkę szampana i pyszne ciasta.

Gospodarze imprezy mają satysfakcję, gdyż jubileuszowy wieczór zgromadził spore grono sympatyków biblioteki, panowała miła atmosfera, a goście nie szczędzili słów uznania i podziękowań.