Teatr Maska – „Pod starym Wawelem przygód bez liku (legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku)”.

W poniedziałkowe przedpołudnie 10 października Oddział Dziecięcy odwiedzili niezwykli goście. Teatr „Maska” z Krakowa przyjechał do naszych małych czytelników z przedstawieniem pt. „Pod starym Wawelem przygód bez liku (legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku)”. Była to pełna akcji i humoru opowieść o Smoku, który zamieszkiwał pieczarę pod Wawelem i siał postrach wśród mieszkańców zamku oraz zwierząt. Król, aby pozbyć się problemu, wpadł na „genialny pomysł” – postanowił spakować się i wyprowadzić. Na szczęście dzieciom udało się nakłonić króla, by zamiast ucieczki poszukał śmiałka, który pozbędzie się niechcianego gościa. Nikomu jednak nie udało się zwyciężyć potwora do czasu, aż pojawiła się siostra szewczyka, która zamiast zabić smoka – porozmawiała z nim. W czasie rozmowy dowiedziała się, że smok wcale nie był taki zły. Pożar wzniecał kiedy kichał – zupełnie niechcący, a zwierzęta zjadał z głodu, bo nie miał kogo poprosić o jedzenie, skoro wszyscy przed nim uciekali. Za namową dzieci mądry król postanowił ułaskawić smoka i dać mu drugą szansę.

Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 0c, Ia i Ib  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie.

Dzieci z dużą uwagą śledziły przygody króla, smoka i siostry szewczyka, chętnie odpowiadały na pytania aktorów oraz bardzo aktywnie uczestniczyły w opowiadanej historii.