Koncert Kuby Michalskiego – „Piosenki do wierszy wielkich poetów i ballady Leonarda Cohena”

W jesienny wieczór 21. października bibliotekę „Koronka” wypełniła poezja śpiewana. Kuba Michalski – wokalista, gitarzysta i kompozytor – wystąpił z recitalem piosenek do wierszy wielkich poetów począwszy od Jana Kochanowskiego po Bolesława Leśmiana i Juliana Tuwima oraz ballad Leonarda Cohena. Wiele tekstów i piosenek publiczność doskonale pamiętała. Najbardziej znane ballady Cohena jak zawsze i niezmiennie poruszyły słuchaczy. Artysta zadbał o zróżnicowanie nastroju, były też  więc emocje zupełnie innego rodzaju. Publiczność świetnie bawiła się wykonując razem z Kubą Michalskim „Lokomotywę” Tuwima, którą każdy zna na pamięć od dziecka.

Dziewięćdziesiąt minut wypełnionych poezją minęło bardzo szybko. Gromkimi brawami publiczność poprosiła o bis. Kto mimo wszystko odczuwał niedosyt mógł kupić płytę artysty pt. „Ach-poezja!”.