Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Filia Nr 2 już po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Pierwsza edycja miała miejsce w 2001 roku. Polska Izba Książki zainaugurowała imprezę by nie tylko w domu, ale także w szkole czy przedszkolu, propagować głośne czytanie dzieciom. Lektura stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię.

Zaprosiliśmy do naszej biblioteki strażaków, którzy przeczytali książkę Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem” oraz wiersz Jana Brzechwy „Pali się”. Była to dla dzieci podwójna atrakcja: wysłuchały książek, ale i spotkały prawdziwych strażaków, którzy opowiedzieli o swoim zawodzie. Klasa po spotkaniu nie kryła zadowolenia.

Dziękujemy za wizytę strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Oławie oraz klasie II f ze Szkoły Podstawowej Nr 8.

Zapraszamy na kolejne spotkania w naszej bibliotece.