Młodzież czyta dzieciom

Dnia 9 czerwca br. w ramach akcji „Młodzież czyta dzieciom” odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klasy o profilu dziennikarskim z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie by spotkać się ze swoimi młodszymi kolegami  z kl. II ze Szkoły Podstawowej Nr 8.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda nauka w klasie o profilu dziennikarskim, ale tematem przewodnim spotkania było nie tyle dziennikarstwo, co jeździectwo. Dziewczyny z Centrum Kształcenia to miłośniczki koni, jedna z nich czynnie uprawia jeździectwo. Przeczytały dzieciom bajkę o koniach, opowiedziały o tym, w jaki sposób realizują swoją pasję. Przybliżyły młodszym kolegom podstawowe informacje dotyczące koni, opowiedziały jak dbać o zwierzęta, pokazały strój jeźdźca. Przyniosły też maskę konia, w której chętni mogli zrobić sobie zdjęcie.

Uczestnicy tego spotkania byli bardzo zadowoleni. Młodzież miała okazję podzielić się z młodszymi kolegami swoimi zamiłowaniami do jazdy konnej,  dzieci za to miały szansę wysłuchać opowieści niewiele starszych koleżanek na temat tego, co już osiągnęły realizując swoje zainteresowania i jak ważne jest mieć jakieś hobby.