Dżungla w bibliotece

W piątkowy wieczór 15 kwietnia Oddział Dziecięcy zazielenił się od podłogi aż po sufit. Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej nasza biblioteka zorganizowała nocną imprezę czytelniczą. Tym razem motywem przewodnim była bajkowa dżungla. W imprezie uczestniczyła klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 8. Samolotem czekającym na lotnisku dzieci przebrane w fantastyczne stroje dzikich plemion i zwierząt poleciały do dalekiej Afryki. Przybycie do Dżungli uczestnicy uczcili rytmicznym tańcem afrykańskim. Następnie klasa podzielona na grupy tygrysów, słoni, żyraf i lampartów zasiadła przy ogniskach. Dzieci z przejęciem wysłuchały listu od Króla Dżungli – Lwa Pierwszego Grzywiastego. Władca prosił o pomoc w pogodzeniu skłóconych zwierząt, ponieważ złe hieny ukradły magiczne berło utrzymujące życie mieszkańców Dżungli w zgodzie i harmonii. Aby hieny oddały berło, klasa musiała wykonać wiele ciekawych i emocjonujących zadań. Dzieci bardzo wczuły się w klimat dzikiej Dżungli, a na kolejne zadania oczekiwały z ekscytacją i rumieńcami na twarzach. Impreza była pełna ogromnych emocji, śmiechu i fantastycznej zabawy. Dzięki wspólnej pracy uczestnikom udało się odzyskać berło i pomóc Królowi pogodzić zwierzęta. Trzykrotny okrzyk na zakończenie „niech żyje Dżungla!” wywołał radość z wypełnienia zadania ale także smutek, bo impreza zbliżała się ku końcowi. Po wręczeniu upominków od Króla zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy rozeszli się do domów, z przejęciem opowiadając rodzicom o przygodach przeżytych w gąszczu dzikiej Dżungli.