1050 rocznicy chrztu Polski

Z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski Oddział Dziecięcy i Izba Muzealna Ziemi Oławskiej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie przygotowały lekcję połączoną z prezentacją multimedialną. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 1. Prowadzący wystąpili w średniowiecznych strojach, wypożyczonych od Stowarzyszenia „Ryczynianie znad Odry” – Grupy Rekonstrukcji Wczesnośredniowiecznych. Lekcji towarzyszyła wystawa znalezisk archeologicznych z grodu Ryczyn. Uczniowie zapoznali się z legendami opowiadającymi o początkach państwa polskiego, poznali wierzenia i obyczaje pogan. Dowiedzieli się też kim był Mieszko, kiedy, gdzie i dlaczego przyjął chrzest oraz co to oznaczało dla Polski. Na zakończenie uczestnicy zagrali w grę sprawdzającą zdobytą w czasie lekcji wiedzę.